Escuela Ourense Atletismo
CONTACTO
Av. Pardo de Cela, nº 2
(Módulo Cubierto Atletismo)
32003 - Ourense
Horario de atención:
Lunes a viernes, 18:00 a 21:00
CONTACTO CLUB
CONTACTO ESCUELA
El Tiempo

Patrocinadores
Colaboradores
Estadísticas




Redes Sociales

A vindeira cita co VIII Circuíto de Carreiras Populares Correndo por Ourense, terá lugar na zona da Universidade o 9 de setembro e adiantará o seu horario ás 11,00 horas.

De este xeito, a primeira das probas será para nenos e nenas nacidos dende o ano 2011 e inscritos na categoría de Pitufos, que percorrerán unha distancia de cen metros.

Cinco minutos máis tarde sairán os corredores das categorías Benxamín Sub10 (nacidos nos anos 2009 e 2010) e Alevín Sub12 (2007/2008), que correrán por un circuíto de 1.000 metros.

Ás 11:15 horas será a quenda das categorías Infantil Sub14 ((2005/2006) e Cadete Sub 18 ((2003/2004), que farán un percorrido de 3.200 metros.

Ás 11:30 horas sairán o resto das persoas inscritas. Na categoría Xuvenil Sub18 (2001/2002) terán que cubrir unha distancia de 6.400 metros. O resto de categorías (Júnior, Promesa, Sénior e Máster) percorrerán dúas veces o circuíto que atravesa diferentes rúas na zona Universitaria.

Tras a proba pola zona universitaria, as dúas últimas probas do Circuíto de Carreiras Populares Correndo por Ourense serán no barrio de A Ponte, o 30 de setembro e na Carballeira, o 21 de outubro.

 

 

Inscripciones

Calendario de Competiciones
AEC v1.0.4
Próximos eventos
  • 19 enero 2019XXX Campionato de Galicia de Marcha en Ruta
  • 19 enero 2019Final Comarcal de Campo a Través
  • 19 enero 2019XXIX Campionato de España de Clubs Sub20 de Pista Cuberta – “Trofeo Antonio Ferrer”
  • 19 enero 2019I Liga Individual de Lanzamentos Longos – 2ª Xornada
  • 19 enero 2019IX Copa Deputación Lugo – 1ª Xornada
  • 20 enero 2019III CROSS COMARCAL “A MARIÑA LUCENSE
  • 20 enero 2019Campionato de Galicia de 1.500 m. e 3.000 m. Sub18 – Sub20 en P. C.
  • 20 enero 2019XXXIV Campionato de Galicia Absoluto – Sub23 en P. C.
AEC v1.0.4
Medallero Autonómico 2017-18
 
 
Máster
-
-
-
-
SN
-
-
-
-
Sub-23
-
-
-
-
Sub-20
-
-
-
-
Sub-18
-
-
-
-
Sub-16
-
-
-
-
Sub-14
-
-
-
-
Sub-12
-
-
-
-
Sub-10
-
-
-
-
FEDDI
-
-
-
-
-
-
-
-


MEDALLISTAS 2017/2018

MEDALLISTAS 2016/2017

MEDALLISTAS 2015/2016

MEDALLISTAS 2014/2015

MEDALLISTAS 2013/2014

Medallero Nacional 2017-18
 
 
Máster
-
-
-
-
SN
-
-
-
-
Sub-23
-
-
-
-
Sub-20
-
-
-
-
Sub-18
-
-
-
-
Sub-16
-
-
-
-
Feddi.
-
-
-
-
-
-
-
-


MEDALLISTAS 2016/2017

MEDALLISTAS 2016/2017

MEDALLISTAS 2015/2016

MEDALLISTAS 2014/2015

MEDALLISTAS 2013/2014