Escuela Ourense Atletismo
CONTACTO
Av. Pardo de Cela, nº 2
(Módulo Cubierto Atletismo)
32003 - Ourense
Horario de atención:
Lunes a viernes, 18:00 a 21:00
CONTACTO CLUB
CONTACTO ESCUELA
El Tiempo

Patrocinadores
Colaboradores
Estadísticas




Redes Sociales
O domingo 20 de xaneiro as 10.00 horas organizado polo Concello de Boborás vaise disputar o XIX Cross popular do Concello de Boborás. A saída darase diante do CEIP Nosa Señora de Xuvencos con horario distinto atendendo ás categorías:
-Categoría 1ª : SUB 10, SUB 12, :10.10h
-Categoría 2ª e 3ª:  SUB 14, SUB 16, SUB 18 E SUB 20: 10.25h
-Resto Categorías : 11.10h.
Os participantes de tódalas categorías  deberán de inscribirse na páxina web www.championchipnorte.com, antes do día 16 de xaneiro ás 15.00 horas. O percorrido total será de 7400 metros para categorías 4ª e 5ª  que estarán sinalizados e controlados pola organización, diminuíndo esta distancia segundo as categorías establecidas 2ªe 3ª ( 4500) e 1ª (1500).
 
 
Calendario de Competiciones
AEC v1.0.4
Próximos eventos
  • 23 marzo 2019VII Trofeo Deportivo Aurum
  • 23 marzo 2019IX Carreira Popular Torre de Hércules
  • 23 marzo 2019Xornada Infantil- Combinadas Alevín
  • 23 marzo 2019Xornada Alevín - Combinadas Benxamín
  • 24 marzo 2019CAMPIONATO DE GALICIA DE 10000
  • 30 marzo 20191ª Xornada Interzonal Atletismo Ourense
  • 30 marzo 2019Xornada Benxamín - Combinadas Infantil
  • 30 marzo 2019Xornada Alevín - Combinadas Benxamín
AEC v1.0.4
Medallero Autonómico 2018-19
 
 
Máster
11
5
3
19
SN
-
-
-
-
Sub-23
-
1
2
3
Sub-20
-
-
3
3
Sub-18
1
3
2
6
Sub-16
5
1
5
11
Sub-14
1
3
2
6
Sub-12
1
1
1
3
Sub-10
3
-
-
3
FEDDI
-
-
-
-
22
14
18
54


MEDALLISTAS 2017/2018

MEDALLISTAS 2016/2017

MEDALLISTAS 2015/2016

MEDALLISTAS 2014/2015

MEDALLISTAS 2013/2014

Medallero Nacional 2018-19
 
 
Máster
4
2
2
8
SN
-
-
-
-
Sub-23
-
-
-
-
Sub-20
-
-
-
-
Sub-18
-
-
-
-
Sub-16
-
-
-
-
Feddi.
-
-
-
-
4
2
2
8


MEDALLISTAS 2016/2017

MEDALLISTAS 2016/2017

MEDALLISTAS 2015/2016

MEDALLISTAS 2014/2015

MEDALLISTAS 2013/2014