Escuela Ourense Atletismo
CONTACTO
Av. Pardo de Cela, nº 2
(Módulo Cubierto Atletismo)
32003 - Ourense
Horario de atención:
Lunes a viernes, 18:00 a 21:00
CONTACTO CLUB
CONTACTO ESCUELA
El Tiempo

Patrocinadores
Colaboradores
Estadísticas




Redes Sociales
O domingo 20 de xaneiro as 10.00 horas organizado polo Concello de Boborás vaise disputar o XIX Cross popular do Concello de Boborás. A saída darase diante do CEIP Nosa Señora de Xuvencos con horario distinto atendendo ás categorías:
-Categoría 1ª : SUB 10, SUB 12, :10.10h
-Categoría 2ª e 3ª:  SUB 14, SUB 16, SUB 18 E SUB 20: 10.25h
-Resto Categorías : 11.10h.
Os participantes de tódalas categorías  deberán de inscribirse na páxina web www.championchipnorte.com, antes do día 16 de xaneiro ás 15.00 horas. O percorrido total será de 7400 metros para categorías 4ª e 5ª  que estarán sinalizados e controlados pola organización, diminuíndo esta distancia segundo as categorías establecidas 2ªe 3ª ( 4500) e 1ª (1500).
 
 
Calendario de Competiciones
AEC v1.0.4
Próximos eventos
  • 19 junio 2019CAMPEONATO DE ESPAÑAFEDDI 2019SELECCIONES AUTONÓMICAS
  • 22 junio 2019LXV CAMPIONATO DE GALICIA Sub 20
  • 22 junio 2019Campeonato España Sub-18 y de Clubes 4x100
  • 22 junio 20194ª Xornada XXXVI Copa Deputacion Atletismo en Pista
  • 22 junio 2019Campionato de Galicia Sub14 en Pista ao Aire Libre
  • 22 junio 2019CAMPIONATO DE GALICIA Sub 20-sub23
  • 23 junio 2019II Xogos Europeos
  • 23 junio 2019III Ourense Milla Solidaria
AEC v1.0.4
Medallero Autonómico 2018-19
 
 
Máster
14
6
3
23
SN
-
-
-
-
Sub-23
-
1
2
3
Sub-20
-
-
3
3
Sub-18
2
7
4
13
Sub-16
12
2
13
27
Sub-14
1
3
2
6
Sub-12
3
1
7
11
Sub-10
8
1
1
10
FEDDI
-
-
-
-
40
21
35
96


MEDALLISTAS 2017/2018

MEDALLISTAS 2016/2017

MEDALLISTAS 2015/2016

MEDALLISTAS 2014/2015

MEDALLISTAS 2013/2014

Medallero Nacional 2018-19
 
 
Máster
6
3
2
11
SN
-
-
-
-
Sub-23
-
-
-
-
Sub-20
-
-
-
-
Sub-18
-
-
-
-
Sub-16
-
-
-
-
Feddi.
-
-
-
-
6
3
2
11


MEDALLISTAS 2016/2017

MEDALLISTAS 2016/2017

MEDALLISTAS 2015/2016

MEDALLISTAS 2014/2015

MEDALLISTAS 2013/2014