Club Ourense Atletismo

Escuela Ourense Atletismo

CONTACTO

Av. Pardo de Cela, nº 2
(Módulo Cubierto Atletismo)
32003 - Ourense
Horario de atención:
Lunes a viernes, 18:00 a 21:00
CONTACTO CLUB
CONTACTO ESCUELA

El Tiempo

Patrocinadores

Colaboradores

Estadísticas




Redes Sociales

A Agrupación Viguesa de Atletismo, co patrocinio da Cconcelleria de Deportes do Concello de Vigo, organiza a “II XORNADA do IV CIRCUITO CONCELLO DEVIGO DE ATLETISMO EN PISTA – SERIES MUNICIPAIS”, a celebrar nas pistas de Balaidos, o 18 de Maio, baixo o control técnico do Comité Galego de Xuices da Federación Galega de Atletismo.

As inscripcions realizaranse a través do sistema on-line na web da R.F.E.A. ata as 20:00 horas do xoves 16 de Maio. Son probas para as categorías sub16 en diante e desputaranse en xornada de mañá.

 Horario Inscritos

 

 

A Federación Galega de Atletismo organiza o Campionato de Galicia sub10, sub12 e sub14 por equipos que terá lugar no Estadio Calabagueiros de O Barco de Valdeorras, o 17de maio de 2019, en xornada de mañá ossub10 e sub12 e de tarde os sub14.

Cada atleta poderá realizar un máximode 2 probas (no caso de ser carreiras, sóunha poderá superar os 250m). Na categoría sub10 e sub12 a participación mínima será de 6 atletas e 8 probas. Nos sub14 a participación mínima será de 8 atletas e 14 probas. Permitiranse 2 participacións de clubs asociados en categoría sub10 e sub12 e 4 participacións en sub14.

Será unha competición que se desenvolverá en dobre xornada, sendo a xornada de mañá para os Sub10-12 e a de tarde para os Sub 14.

Horario Inscritos Sub 10 Inscritos Sub 12 Inscritos Sub 14

 

 

O Ourense Termal Athletics Meeting 2019 é un encontro incluído no calendario de competición nacional da Real Federación Española de Atletismo, que se celebra na cidade de Ourense o sábado, 18 de maio, na pista de Atletismo do Campus de Ourense da Universidade de Vigo.

Os/as atletas con Licenza FGA ou RFEA, realizarán a súa inscrición a través da intranet da RFEA dende o martes, 7 de maio, ata as 20:00 h. do martes, 14 de maio.

As probas seran en horario de tarde e para as categorías menores ata Sub16 só haberá unha proba de 500 mts ou 1.000 mts segundo corresponda.

Horario  Inscritos Reglamento 

A VI Carreira Camiño das Letras terá lugar o venres 17 de maio e constará de dúas probas absolutas e doutras para as categorías de menores.

A primeira proba absoluta (das categorías júnior/promesa, sénior e veteranos) sairá ás 10.00 horas dende as proximidades do Pico Sacro, e seguirá un circuíto de 15km ao longo da Ruta da Prata ou Camiño do Sueste, ata a Cidade da Cultura.

A segunda proba absoluta (categorías de sub 18 a máster) sairá ás 10.05 horas dende a Cidade da Cultura (zona de meta da proba de 15 km), e consistirá en 2 voltas a un percorrido de 2,5 km polas proximidades da Cidade da Cultura de Santiago e polo Bosque de Galicia.

As probas das categorías “escolares” (de sub 6 a sub 18) realizaranse a partir das 12:00 horas por un circuíto na Cidade da Cultura, coas seguintes distancias e intervalos de tempo: 12:00 h –Sub 14 –Sub 16 H/M2,5 km aprox.12:20 h –Sub 10 –Sub 12 H/M1,5 km aprox.11:45 h –Sub 8 H/M500 m aprox.12:00h –Sub 6 H/M 300 m aprox.

As inscripcions a través da páxina web www.carreirasgalegas.com, estarán abertas ata o luns 13 de maio ás 23.59 horas.

Reglamento Inscripciones

Las pistas de atletismo de A Malata de nuevo este fin de semana serían el lugar escogido con motivo de la disputa de los Campeonatos Autonómicos de clubes para las categorías sub 16 y sub 20.

Una competición que se desarrollaría en una doble jornada el domingo donde nuestro club participó en todas las categorías y en ambos sexos.

Lo más destacado de la jornada vendría a ser el triunfo de nuestras cadetes femeninas quienes con una diferencia de 10 puntos sobre nuestras inmediatas rivales lograban auparse a lo más alto del cajón. 

Abdoun Bechiki Said 1.500 mts Sub 18 04:33.53
Álvarez Nogueira Pablo 100 mts Sub 18 00:11.35
Cudeiro Felix  Pablo 100 m. v. (0.91) Sub 16 00:15.56
      300 m.v. (0,84) Sub 16 00:45.68
De la Fuen. González Carmen 300 m. v. (0,762) Sub 16 00:47.67
Díaz Barreiro Álvaro 1.000 mts Sub 16 02:50.15
      Salto de Longitud Sub 16 5.34 mts
Domínguez Fornos Alex 800 mts Sub 20 01:58.90
Fernández Colmenero Martina 1.500 Obstáculos Sub 16  
      Salto de pértiga Sub 16 2.10 mts
Labrador Jones Candela 100 mts Sub 16 00:13.67
Pereira Rubín Blanca L.  Jabalina 500 g Sub 16 26.01 m.
      L.  Martillo 3 kg Sub 16 38.23 m.
Ramos Grande Alicia Mª Salto de altura Sub 18 1.51 mts
Rodríguez Fernández José B. 600 mts Sub 16 01:32.03
      300 mts Sub 16 00:40.03
Ruiz Seara Mara Triple Salto Sub 16 9.77 mts
Santos Villalón Carolina 1.000 mts Sub 16 03:08.34
Seoane Rodríguez Anxela 600 mts Sub 16 01:43.21

Desigual suerte tendrían el resto de equipos en liza, donde las ausencias y las bajas hicieron mella; aún así debemos señalar el gran esfuerzo desplegado por nuestros atletas quienes lucharían hasta el final por defender los colores del club.

En las marcas obtenidas en esta competición también hubo hueco para nuevos registros así como nuevos récords batidos.

Cudeiro Felix Pablo 100 m. v. (0.91) Sub 16 00:15.56
Efetobore Paz Daniel I L.  Martillo 6 kg Sub 18 35.38 mts
      L. Peso 6 kg Sub 18 8.41 mts
González Sánchez Roi L.  Jabalina 800 grs Sub 18 32.45 mts
Vázquez González Rita 3.000 mts Marcha Sub 18 16:07.38

Entre estas actuaciones Pablo Álvarez también lograba igualar el vigente récord del club en los 100 mts en su categoría (11.35).

Resultados Sub 16 Fotos Oscar del Campo Resultados Sub 20 Fotos Alberto Díaz

A Delegación en Lugo da F.G.A. co patrocinio da Deputación de Lugo, organiza a 5ª XORNADA da COPA DEPUTACIÓN DE LUGO en pista ao aire libre, o SÁBADO 11 de maio, en xornada de tarde, no Estadio Gregorio Pérez Rivera.

As probas son para atletas de categoría sub14 ata veteráns.

As inscripcións faranse a través do sistema online da web da RFEA ata as 22:00 horas do martes anterior á celebración das probas.

Horario Inscritos

 

Con gran ambiente o sábado pola tarde disputaríase a 4º Fase do programa deportivo Xogade. Lembramos que celebraranse catro xornadas previas zonais (en O Barco de Valdeorras e en Monterrei), así
mesmo unha final Provincial individual o día 25 de maio e na que se incluira a Final Provincial de probas combinadas  ( Triatlón Benxamín e Alevín e o Tetratlón Infantil).

Falando dos resultados obtidos nesta xornada destacaremos os primeiros postos obtidos en cada unha das diversas probas que tiveron lugar.

Varela Salgado Sheila 1 kmMarcha Sub 10 06:13.11
Labrador Jones Gabriela L. Pelota 300 gr Sub 12 21.54 mts
Quiroga Pousa Marta 2 km Marcha Sub 12 11:50.88
Solera Movilla Iría Salto de altura Sub 12 1.30 mts
Blanco Miguélez Manuela Salto  Longitud Sub 14 3.97 mts
Fernández Margusino Julia 1.000 mts Sub 14 03:49.57
Miguez Seara Sabela 150 mts Sub 14 00:20.89
Miguez Seara Sabela 80 mts Sub 14 00:10.93
Salgado Rodríguez Kiara 220 m.v. (0762) Sub 14 00:38.87
Salgado Rodríguez Kiara Triple Salto Sub 14 8.73 mts
Gómez Ramos África 100 mts Sub 16 00:13.11
Salgado Fernández Hugo Salto Longitud Sub 10 3.55 mts
Suárez Santos Isai Javier 50 mts Sub 10 00:08.08
Trapote Rivas Fernando 500 mts Sub 12 01:31.71
Trapote Rivas Fernando Salto de altura Sub 12 1.20 mts
Carbajales Castro Miguel 1.000 mts Sub 14 03:10.40
Malingre Sánchez Javier 2 km Marcha Sub 14 10:55.68
Malingre Sánchez Javier L. Peso 3 kg Sub 14 7.62 mts
Fernández Novoa Martin 100 mts Sub 18 00:12.42
López Barja Lola 1 km Marcha Sub 10 07:24.85
Quintas García Lucía 1.000 mts Sub 10 04:18.86
Varela Salgado Sheila Salto de altura Sub 10 0.95 mts
Gómez Vázquez Leila 2 kmMarcha Sub 12 14:58.73
López Burdeos Candela L. Peso 2 kg Sub 12 5.11 mts
Quiroga Pousa Marta L. Pelota 300 gr Sub 12 19.46 mts
Regueira Novoa Zoe 1.000 mts Sub 12 04:20.34
Rodríguez Fidalgo Zaira Salto de altura Sub 12 1.23 mts
Solera Movilla Iría 500 mts Sub 12 01:35.70
Macia Sola Uxia 1.000 mts Sub 14 04:22.93
De La Fuente González Carmen 100 mts Sub 16 00:13.39
Salgado Fernández Hugo 50 mts Sub 10 00:08.14
Suárez Santos Isai Javier Salto Longitud Sub 10 2.70 mts
Lorenzo Ferreiro Mario 1.000 mts Sub 12 03:51.01
González Siota Lois Triple Salto Sub 14 7.54 mts
Quintas Rivera Sergio 1.000 mts Sub 14 03:16.35
Trillo García Javier 150 mts Sub 14 00:19.98
Trillo García Javier 80 mts Sub 14 00:10.60
Fernández Novoa Martin 200 mts Sub 18 00:26.27
Ortega Limia Xiana 50 mts Sub 10 00:08.74
López Barja Jara 2 km Marcha Sub 12 15:00.98
Regueira Novoa Zoe L. Peso 2 kg Sub 12 5.07 mts
Vázquez González Lara Salto de altura Sub 12 1.23 mts
Blanco Miguelez Manuela 500 mts Sub 14 01:36.53
Blanco Miguelez Manuela 80 mts Sub 14 00:11.91
Ortega Limia Xiana Salto de altura Sub 10 0.90 mts
Varela Rodríguez Marco Salto de altura Sub 12 1.05 mts

Resultados

 

A Federación Galega de Atletismo organiza o Campionato de Galicia sub10, sub12 e sub14 por equipos que terá lugar no Estadio Calabagueiros de O Barco de Valdeorras, o 17 de maio, en xornada de mañá os sub10 e sub12 e de tarde os sub14.

Cada atleta poderá realizar un máximo de 2 probas (no caso de ser carreiras, só unha poderá superar os 250m).

Na categoría sub10 e sub12 a participación mínima será de 6 atletas e 8 probas.

Nos sub14 a participación mínima será de 8 atletas e 14 probas. Permitiranse 2 participacións de clubs asociados en categoría sub10 e sub12 e 4 participacións en sub14.

Horario Inscritos

Varias pruebas populares acogerían a nuestros atletas esta semana. Entre las principales destacaremos estas tres.

CARREIRA DO VINTEUN (CxOU 2019)

El circuito “Correndo por Ourense”  dió el pistoletazo de salida hoy a las 11 de la mañana y lo hizo como viene siendo habitual en esta IX edición con la carrera de O Vinteún, . Ésta, como las otras cinco pruebas, pertenece al calendario de la Federación gallega de atletismo, para entrar en la clasificación general del Circuito será obligatorio participar en al menos cinco carreras. Se descartará el peor resultado si se ha participado en las seis.

Las distancias están pensadas para todos los públicos y segmentos de edad, ya que la filosofía de estas pruebas es la participación. Las distancias de cada categoría son aproximadamente: 100 metros para ‘Pitufos’ (hasta 7 años); 1.500 m. para benjamines (8-9 años) y alevines (10-11 años); 2.400 m. para las categorías infantiles (12-13 años) y cadetes (14-15 años), y por último 6.000 m. para el resto: juveniles (16-17 años), júniors (18-19 años), promesas (20-22 años), séniors (23-35 años) y máster.

 

Benxamín e Alevín:

1 FERNANDO TRAPOTE RIVAS M-1 S12M-1 00:05:21
3 IRIA SOLERA MOVILLA F-1 S12F-1 00:05:28
9 LARA VAZQUEZ GONZÁLEZ F-5 S12F-5 00:05:50
12 ZAIRA RODRÍGUEZ FIDALGO F-6 S12F-6 00:06:05
15 MAURO GOMEZ GONZALEZ M-9 S12M-7 00:06:20
20 CANDELA LOPEZ BURDEOS F-8 S12F-8 00:06:34
23 SHEILA VARELA SALGADO F-9 S10F-1 00:06:42
26 MARTIÑO RUANO M-17 S10M-5 00:06:51
27 MARTA QUIROGA POUSA F-10 S12F-9 00:06:53
32 ADRIÁN NOVOA SULLEIRO M-19 S12M-14 00:06:57
35 CARLA NIETO DURAN F-14 S10F-2 00:07:02
43 XIANA ORTEGA LIMIA F-16 S10F-3 00:07:22
64 MIGUEL BLANCO GARCÍA M-40 S10M-23 00:08:24

Infantil e Cadete:

2 MIGUEL CARBAJALES CASTRO M-2 S14M-1 00:08:27
6 JAVIER MALINGRE SÁNCHEZ M-6 S14M-4 00:09:06
12 LOIS GONZÁLEZ SIOTA M-10 S14M-7 00:09:49
13 ROI PRIETO GÓMEZ M-11 S14M-8 00:09:50
17 MANUELA BLANCO MIGUELEZ F-3 S14F-3 00:10:20

Absoluta e demais:

2 JULIAN ROMERO ALVAREZ M-2 SENM-1 00:20:27
4 SATURNINO GONZALEZ NOVOA M-4 MC-M-1 00:20:48
38 ELISEO FABELLO CID M-38 MA-M-17 00:23:50
65 PABLO ALEJO BRANCATI ALVES M-64 MA-M-28 00:25:06
100 INES VALENTIN CIMA F-2 S23F-1 00:26:35
102 DANIEL VALENTIN INUNCIAGA M-100 MB-M-25 00:26:36
152 JOSÉ LUÍS REY FERNÁNDEZ M-142 MD-M-2 00:28:18
206 JOSE LUIS NOVOA CID M-186 MB-M-47 00:30:13
260 CRISTINA GARCIA COLOMO F-35 MC-F-2 00:32:59
332 ENRIQUE IGLESIAS RIVERA M-261 MD-M-6 00:38:23
350 MARIA JOSE TOURON NOVELLE F-81 MA-F-30 00:39:31
XVI CARREIRA PEDESTRE CONCELLO DE MOAÑA “HOMOLOGADA 10K”
58 RUBEN DIZ DIAZ M-54 VETAM-27 00:40:41
V CARREIRA POPULAR CARBALLEDO – ENTRE CARBALLOS CENTENARIOS
9 ROBERTO ESPIÑA FERNANDEZ M-9 M40M-5 00:47:00
10 FRANCISCO JAVIER ESPIÑA FERNANDEZ M-10 M40M-6 00:47:02
30 GERMAN QUIROGA ALVAREZ M-28 M40M-12 00:54:13
81 MARIA JOSE TOURON NOVELLE F-11 SNF-9 01:21:47

 

Dentro das probas celebradas na 2ª xornada da Copa Deputación celebrouse a maiores o Campionato Provincial – Copa Deputación de 1000 metros en pista ao Aire Libre para as categorías Sub10-12-14-16 e absoluto.

O noso clube estivo ampliamente representado nos caixons dos podiuns obtendo uns magnificos resultados e pondo en valor o esforzo que se ven realizando na canteira do clube.

Resultados:

Cid Quíntela Daniel Sub 10 04:11.35
García Fernández David Sub 10 03:57.48
Varela Salgado Sheila Sub 10 04:07.78
Vázquez Garza Aíras Sub 10 03:54.23
Padrón Morales Susana Sub 12 03:38.73
Parga Nores Gabriel Sub 12 03:43.45
Solera Movilla Iría Sub 12 03:36.75
Trapote Rivas Fernando Sub 12 03:27.99
Carbajales Castro Miguel Sub 14 03:11.4
Conde Moyano Paula Sub 14 03:49.77
Malingre Sánchez Javier Sub 14 03:21.5
Díaz Barreiro Mar Sub 16 03:16.71
Luis González Mencía Sub 16 03:35.91
Naranjo Estévez Roi Sub 16 03:04.69
Rodríguez Fernández José Benito Sub 16 02:47.98

Fotos Podiuns José Luis Nóvoa

 

Calendario de Competiciones

AEC v1.0.4

Próximos eventos

  • 25 mayo 2019XXIX Campionato de Galicia de Medio Maratón
  • 25 mayo 2019LXVII CAMPIONATO DE GALICIA Sub18
  • 25 mayo 2019Cpto. Provincial Escolar en Pista
  • 25 mayo 2019XVIII CAMPIONATO DE GALICIA Sub16
  • 25 mayo 2019IXo Circuito CorrendoXOU – Carreira de O Couto
  • 26 mayo 2019XV Trofeo Vila de Cangas de Atletismo en Pista
  • 1 junio 2019XIII Campionato de Galicia Sub10 – Sub12 – Sub14 en Pista ao Aire Libre
  • 5 junio 2019Cpto Gallego Fgda
AEC v1.0.4

Medallero Autonómico 2018-19

 
 
Máster
11
5
3
19
SN
-
-
-
-
Sub-23
-
1
2
3
Sub-20
-
-
3
3
Sub-18
1
3
2
6
Sub-16
5
1
5
11
Sub-14
1
3
2
6
Sub-12
1
1
1
3
Sub-10
3
-
-
3
FEDDI
-
-
-
-
22
14
18
54


MEDALLISTAS 2017/2018

MEDALLISTAS 2016/2017

MEDALLISTAS 2015/2016

MEDALLISTAS 2014/2015

MEDALLISTAS 2013/2014

Medallero Nacional 2018-19

 
 
Máster
4
2
2
8
SN
-
-
-
-
Sub-23
-
-
-
-
Sub-20
-
-
-
-
Sub-18
-
-
-
-
Sub-16
-
-
-
-
Feddi.
-
-
-
-
4
2
2
8


MEDALLISTAS 2016/2017

MEDALLISTAS 2016/2017

MEDALLISTAS 2015/2016

MEDALLISTAS 2014/2015

MEDALLISTAS 2013/2014