Club Ourense Atletismo

Escuela Ourense Atletismo

CONTACTO

Av. Pardo de Cela, nº 2
(Módulo Cubierto Atletismo)
32003 - Ourense
Horario de atención:
Lunes a viernes, 18:00 a 21:00
CONTACTO CLUB
CONTACTO ESCUELA

El Tiempo

Patrocinadores

Colaboradores

Estadísticas




Redes Sociales

Nuestros colores lucen por toda la geografía gallega, prueba de ello es esta foto de nuestro compañero Carlos Esquilas quien correría el pasado día 12 de mayo la IV Carreira Pedestre Concello de Mazaricos.

Esta carrera está incluída dentro de o VIIº Circuíto Provincial de Carreiras Populares Deputación Provincial de A Coruña, que se desarrollará durante todo el año 2019 y que estará integrado por 30 carreras populares.

Resultados:

26 CARLOS ESQUILAS CASTRO M-24 SNM-9 00:40:25

Resultados

Para o campionato provincial, a participación en carreiras é libre, pasando a disputar as finais nas probas que se disputan por rúas os 8 millores tempos das series clasificatorias.
Para participar nos concursos elaborarase unha táboa clasificatoria cos resultados das xornadas previas disputadas anteriormente (en Ourense e O Barco de Valdeorras), clasificandose os/as doce primeiros/as de cada concurso.

Disputarse conxuntamente co Campionato Provincial Individual o Campionato Provincial de Probas Combinadas, os atletas que opten por participar nas combinadas non poderán participar en ningunha outra proba individual.
Na inscripción deberase cumprir a norma de que cada atleta da categoría Benxamín e Alevín poderá participar, como máximo en dúas probas das que compoñen o programa, no conxunto das dúas xornadas (mañá e tarde) que integran o Campionato Provincial.

No caso de participar en dúas carreiras só poderá realizarse unha de máis de 250 metros.
Na categoría infantil, cada atleta poderá participar en cada xornada nun máximo de tres probas, respetando sempre a seguinte norma de participación: tres concursos; dous concursos e unha carreira ou un concurso e dúas carreiras (sendo unha delas inferior aos 250 metros).

No caso de participar en dúas probas respetarase a seguinte norma de participación: dos concursos; un concurso e unha carreira ou dúas carreiras (sendo unha delas inferior aos 250 metros).

A maiores haberá probas de relevos, no que cada entidade poderá anotar só a un equipo por categoría, non contando esta como límite nas probas.

Horario Inscritos

Coma ven sendo habitual haberá un servicio de autobús posto pola Xunta

Sairá 10:15 PAVILLON OS REMEDIOS Destino : Complejo Deportivo de Monterrey Volta as 14:30 MONTERREI Destino : Ourense Os Remedios

Sairá 15:45 PAVILLON OS REMEDIOS Destino : Complejo Deportivo de Monterrey Volta as19:30 MONTERREI Destino: Ourense Os Remedios

 

 

O día 25 de maio terá lugar o Campionato de Galicia Sub 16 e Sub 18 de pista aire libre, nas pistas de Balaidos en Vigo (Pontevedra). O evento está organizado pola Federación Galega de Atletismo a través da súa delegación en Vigo,

As inscricións realizaranse a través do sistema online na web da RFEA  ata as 20:00 horas do martes 21 de maio..

Limitacións de probas:

-Sub18: Só poderán participar nun máximo de dúas probas (sen contar os relevos). En caso de participar en dúas carreiras só poderá realizarse unha de máis de 200m.

-Sub16: Só poderán participar nun máximo de dúas probas (sen contar os relevos). En caso de participar en dúas carreiras só poderá realizarse unha de máis de 200m.

Horario Inscritos

Os días 18 e 19 de maio terá lugar o V Campionato de Galicia de clubs de probas combinadas (Sub16 ata absoluto) nas pistas de Balaidos en Vigo (Pontevedra). O evento está organizado pola Federación Galega de Atletismo a través da súa delegación en Vigo.

No Campionato de Galicia de Clubs de probas combinadas poderán participar todos aqueles equipos masculinos ou femininos que inscriban un mínimo de 3 atletas en cada sexo.

As inscricións realizaranse a través do sistema online na web da RFEA ata as 20:00 horas do martes 14 de maio.

Horario Inscritos

 
O Concello de A Pobra do Caramiñal, a Asociación de Deportes e Atletismo do Barbanza e a Federación Galega de Atletismo, organizarán o domingo 19 de maio o Trail Serra do Barbanza, VII Carreira de Montaña Concello da Pobra do Caramiñal que será a súa vez CAMPIONATO DE GALICIA ABSOLUTO E DAS CATEGORÍAS SUB 20, SUB 23 e MASTER DE TRAIL 2019. 
A proba entra dentro da especialidade atlética do Trail-Running e estará baixo o control técnico do Comité Galego de Xuices da Federación Galega de Atletismo.
INSCRICIÓNS: Ata mércores 15 de maio ás 23.59 h. Para os participantes no Campionato de Galicia de TRAIL 2019 pecharase o prazo de inscrición o martes 14 de maio ás 20.00 horas.
 

C.M.D.

A Federación Galega de Atletismo e o Concello de Xinzo de Limia organizaron este pasado domingo, en Xinzo de Limia o XIIº Campionato de Galicia sub20, sub23, absoluto e máster de 10 km Ruta. Esta proba disputouse conxuntamente coa Carreira Popular Concello de Xinzo de Limia.

O gran protagonista da proba sería Rubén Diz quen vencería cun tempo de 32:32 logrando acadar deste xeito o título de Campión galego de 10k en Ruta.

Outros atletas do clube que tomarían parte no campionato serían na categoría máster55 Saturnino González  quen cun tempo de 36:01 acadaba a primeira posición da súa categoría. Feliciano García logo de parar o crono nos 37:56 era 12º na categoría máster 35.

Xa na proba popular exclusivamente noso clube tamén estaría representado na carreira dos adultos por José Luis Novoa máster 45 que cun tempo de  47:04 era 20º , nas categorías menores Airas Vázquez no sub 10 era o gañador da proba, mentres que a súa irmá Aroa na categoría  Sub14  era 4ª clasificada.

O único atleta que participaría conxuntamente nas dúas probas sería Eliseo Fabello sendo 19º no cpto e 9º  na popular  na categoría máster 40 cun tempo de 40:32.

Resultados

 

 

III Control de Marcas – Valdeorras

Varios atletas quisieron acercarse hasta la vecina localidad de O Barco de Valdeorras aprovechando la disputa del programa deportivo Xogade para mejorar sus marcas personales, de cara a su participación el próximo 17 de mayo en el Campeonato Gallego.

Blanco Miguélez Manuela Salto Longitud Sub 14 4.26 mts
      500 mts   01:42.19
Malingre Sánchez Javier L. Disco 800 g   23.81 mts
      500 mts   01:35.40
      L. Peso 3 kg   6.90 mts
Míguez Seara Sabela 500 mts   01:33.67
      80 mts   00:11.39
Salgado Rodríguez Kiara 80 vall (0,762)   00:16.15
      80 mts   00:11.49
Trillo García Javier 500 mts   01:25.61
      80 mts   00:10.99
      Salto Longitud   4.49 mts

 

Destacar también que Blanca Pereira acudía a esta competición con el objetivo de conseguir la mínima nacional en el Lanzamiento de Martillo de 3 kg, objetivo que conseguía al alcanzar la distancia de 40.85 mts.

Resultados Resultados Xogade

VIII Trofeo Marineda Atlético – I Memorial José Area

La senior Whitney Rodriguez  lograba en esta competición ser 2ª en su categoría en la prueba de los 100 mts con un registro de 16.26.

 Resultados

O Concello de Chantada en colaboración co Clube Deportivo Atletismo Chantada organizaron un ano maís a Xª Carreira Popular de Chantada.  As probas comenzaran polos menores as 17:00h deseguido foi a Carreira pola integración: 17:45h e para rematar a carreira dos adultos e adaptada: 18:15h con duas distancias 10K e 5k.

Asimesmo o noso clube quixo ter un recordo moi especial a través dunha praca conmemorativa a título póstumo da atleta Almudena Cordón parella de “Suso” a quen se lle fixo entrega da mesma. 

Resultados obtidos:

Infantil:

1 MIGUEL CARBAJALES CASTRO M-1 INFM-1 00:03:56

10 k:

33 GERMAN QUIROGA ALVAREZ M-32 VTBM-8 00:42:11
38 DANIEL VALENTIN INUNCIAGA M-37 VTBM-10 00:42:49
75 JOSE LUIS NOVOA CID M-71 VTBM-23 00:47:56
76 DAVID PÉREZ FILGUEIRA M-72 VTAM-26 00:47:56
126 JOSE ANTONIO DOSANTOS DASILVA M-111 VTBM-33 00:56:07

5 k

4 DIEGO BABARRO RODRÍGUEZ M-4 ABM-4 00:18:55
11 INES VALENTIN CIMA F-2 ABF-2 00:21:37
27 IVAN DOSANTOS LUIS M-21 ABM-21 00:27:13
29 LAURA LOPEZ BLANCO F-7 ABF-7 00:27:26
31 MARCOS DAPOZA ALONSO M-23 ABM-23 00:27:33

Resultados

 

 

 A Delegación en Lugo da F.G.A. co patrocinio da Deputación de Lugo, organiza a 5ª XORNADA da COPA DEPUTACIÓN DE LUGO en pista ao aire libre, o Venres 17 de maio, en xornada de tarde, no Estadio Gregorio Pérez Rivera.

As probas son para atletas de categoría sub16 ata veteráns e serán en horario de mañá.

As inscripcións faranse a través do sistema online da web da RFEA ata as 22:00 horas do martes anterior á celebración das probas.

Horario Inscritos

 

Este próximo fin de semana se disputará del 16 al 19 de Mayo en Granada el Campeoanto de España Feddi. La Pista de Atletismo Complejo Deportivo Nuñez Blanca situada en la c/Torre Pedro de Morales en Granada es el lugar escogido para esta competición.

Por primera vez conseguimos formar equipo de relevos con lo que además de las pruebas individuales en las que compita cada atleta, estaremos pendientes de su actuación en la nueva prueba.

Edwin Varela competiría en la prueba de 800 mts y 400 mts

Alejandro Montero  en la prueba de 10.000mts y  1500mts

Martín Nóvoa en los 100 mts y 200 mts

Ramon Pérez en los  5000 mts y 1500 mts

La prueba de los relevos será 4×100 mts y 4×400 mts.

 

Reglamento Horario

Calendario de Competiciones

AEC v1.0.4

Próximos eventos

  • 25 mayo 2019XXIX Campionato de Galicia de Medio Maratón
  • 25 mayo 2019LXVII CAMPIONATO DE GALICIA Sub18
  • 25 mayo 2019Cpto. Provincial Escolar en Pista
  • 25 mayo 2019XVIII CAMPIONATO DE GALICIA Sub16
  • 25 mayo 2019IXo Circuito CorrendoXOU – Carreira de O Couto
  • 26 mayo 2019XV Trofeo Vila de Cangas de Atletismo en Pista
  • 1 junio 2019XIII Campionato de Galicia Sub10 – Sub12 – Sub14 en Pista ao Aire Libre
  • 5 junio 2019Cpto Gallego Fgda
AEC v1.0.4

Medallero Autonómico 2018-19

 
 
Máster
11
5
3
19
SN
-
-
-
-
Sub-23
-
1
2
3
Sub-20
-
-
3
3
Sub-18
1
3
2
6
Sub-16
5
1
5
11
Sub-14
1
3
2
6
Sub-12
1
1
1
3
Sub-10
3
-
-
3
FEDDI
-
-
-
-
22
14
18
54


MEDALLISTAS 2017/2018

MEDALLISTAS 2016/2017

MEDALLISTAS 2015/2016

MEDALLISTAS 2014/2015

MEDALLISTAS 2013/2014

Medallero Nacional 2018-19

 
 
Máster
4
2
2
8
SN
-
-
-
-
Sub-23
-
-
-
-
Sub-20
-
-
-
-
Sub-18
-
-
-
-
Sub-16
-
-
-
-
Feddi.
-
-
-
-
4
2
2
8


MEDALLISTAS 2016/2017

MEDALLISTAS 2016/2017

MEDALLISTAS 2015/2016

MEDALLISTAS 2014/2015

MEDALLISTAS 2013/2014