Club Ourense Atletismo

Escuela Ourense Atletismo

CONTACTO

Av. Pardo de Cela, nº 2
(Módulo Cubierto Atletismo)
32003 - Ourense
Horario de atención:
Lunes a viernes, 18:00 a 21:00
CONTACTO CLUB
CONTACTO ESCUELA

El Tiempo

Patrocinadores

Colaboradores

Estadísticas




Redes Sociales

O Club Deportivo Aurum, coa colaboración do Consello Municipal de Deportes do Concello de Ourense e coa autorización da Federación Galega de Atletismo, organiza en Ourense a IIIª Milla Solidaria 2019.

É unha carreira pedestre de carácter popular e solidario, o recadado en concepto de inscricións será doado integramente á “Cruz Vermella Ourense”.  Desenvolverase na rúa do Paseo de Ourense, no tramo comprendido entre a rúa Concordia e o Parque de San Lázaro, nun circuíto homologado pola RFEA no que 4 voltas completarán a distancia dunha milla, 1.609,35 m. O número de voltas e distancia a percorrer adaptaranse segundo a categoría. 

As inscricións estarán abertas do 7 de xuño ata o 19 de xuño de 2019 ás 20:30 h.

Inscripcións

 

A derradeira xornada que completa a XXXVIª Copa Deputación de Atletismo en Pista será o sábado 22 de xuño nas Pistas do Campus Universitario As Lagoas – Ourense

Esta 4ª xornada desputarase en horario de mañá e contara con probas para tódalas categorías.

As inscricións faranse na Extranet R.F.E.A. ata as 23’59 horas do luns día 15 de xuño.

Horario Inscritos

 

XIV Trofeo Vila de Cangas de Atletismo en pista

La atleta sub 16 Carolina Santos acudió el pasado viernes al  XV Trofeo Vila de Cangas de Atletismo en Pista para participar en la prueba de los 1000 mts, lograba ser tercera en un apretado sprint conseguía alcanzar la mínima para el campeonato de España 03:07.39.

Resultados

3ª Xornada Series Municipais IV Circuíto Concello de Vigo

Espléndida resultó la tercera jornada de la Serie Municipal del IV Circuito Concello de Vigo, ayer en las pistas de Balaídos, con centenares de participantes de toda la comunidad.  Se obtuvieron excelentes marcas, en una competición que estuvo bajo la organización de la Agrupación Viguesa de Atletismo y supervisada por el control técnico del Comité Gallego de Jueces.

Resultados de nuestros atletas:

Santos Villalón Carolina 600 mts Sub 16 01:43.57
Rodríguez Abad Antía 800 mts Sub 23 02:36.14
Justo Villar Fabio 800 mts Sub 18 02:01.20
Míguez Seara Martín 800 mts Sub 18 02:01.54

Resultados

II Copa de Clubs Máster

Rita Vázquez González  participaría dentro de esta copa en los 5000 mts marcha (28:43.19), el objetivo era obtener la mínima nacional aunque no pudo ser. Sin duda, está realizando una estupenda temporada,  ánimo y a seguir progresando.

Resultados

Este sábado  nuestros atletas acudieron a la celebración de la tercera jornada de la Copa Diputación, destacar que en estas próximas citas seran las Pistas del Campus Universitario As Lagoas – Ourense las encargadas de acoger la disputa de estas pruebas de atletismo.

Lo más destacable en esta tercera jornada serían los récords batidos por dos atletas menores.  Ambos atletas pulverizaron en sus respectivas categorías las vigentes marcas; Lara Vázquez (sub12)  en una rápida carrera lograba imponerse en la prueba de los 1.000 mts y paraba el crono en 03:34.26 y Javier Malingre (sub14) que en el salto de pértiga volaba hasta los 2.70 mts de altura.

Sin lugar a dudas esta prueba es un aliciente para mejorar las marcas de los atletas cara a a la participación en los cercanos campeonatos.

 

Fotos Alberto Díaz Resultados

 

Comunicacion do Servizo de Deportes da Xunta de Galicia en relación ao uso da pista “Josefina Salgado” do complexo polideportivo de Monterrei.

Durante os meses de Xuño, Xullo e Agosto o Club Rugbi Keltia acudirá os xoves de ditos meses a realizar adestramentos no campo do Complexo Deportivo de Monterrei en horario de 19,00 a 21,45 h.

O club de atletismo Lucus Caixa Rural Galega organiza o I Trofeo Lucus Caixa Rural Galega –D’MANAN, o domingo 23 de xuño, no Estadio Gregorio Pérez Rivera en Lugo, en xornada de mañá.

A participación no Trofeo será por rigorosa invitación da organización, unha vez coñecida a preinscrición.  Este trámite farane a través do sistema online da web da RFEA  ata as 23:59 horas do mércores 19 de xuño.

Reglamento Inscritos

 

 

A F.G.A organiza o Campionato de Galicia Sub14 de pista aire libre que terá lugar no Estadio Gregorio Pérez Rivera de Lugo o sábado 22 de xuño, en xornada de mañá.

Sistema de competición.

• Clasificaranse as 16 mellores marcas da actual tempada dos/as atletas inscritos/as. Tódolos/as atletas deberán ter acreditada unha marca oficial na proba na que se inscriben, debendo reflectila na inscrición (non se admitirá ningún atleta sen marca).

• Cada atleta poderá participar nun máximo de 2 probas do programa e categoría. No caso de ser carreiras, soamente unha poderá superar os 250m.

• O relevo non conta coma proba.

Horario Inscritos

 

 

Por delegación del CSD y la RFEA, la Federación Madrileña de Atletismo organizará el Campeonato de España Sub 16 por Federaciones los días 15 y 16 de junio en Madrid (Polideportivo Moratalaz).

Paralelamente al Cto de España Escolar de Pista por Selecciones Autonómicas, el Consejo Superior de Deportes, la Real Federación Española de Atletismo y la Federación Española de Deportes para Personas con Discapacidad Intelectual organizan el Campeonato de España Escolar FEDDI de Pista por Selecciones Autonómicas.

Nuestro club estará representando por los siguientes atletas :

Anxela Seoane Rodríguez y Joé Benito Rodríguez Fernández en la prueba de los 600 mts.

Álvaro Díaz Barreiro en la prueba del Salto de Longitud y Carmen de la Fuente González en la prueba de los relevos.

 

Reglamento

 

A Agrupación Viguesa de Atletismo, co patrocinio da Concelleria do Concello de Vigo, organiza a “III Xornada do IV Circuito Concello de Vigo de ATletismo en Pista- Series Municipais”, a celebrar nas pistas de Balaidos, o 15 de Xunio, baixo o control técnico do Comité Galego de Xuices da Federación Galega deAtletismo.

As inscripcions realizaranse a través do sistema on-line na web da RFEA  ata as 20:00 horas do xoves 13 de Xunio.

Serán probas en horario de tarde para as categorías sub16 en diante.

Horario Inscritos

 

 

La F.G.A.. y el Concello de Esgos organizaron el Campeonato de Galicia Absoluto, Sub20, Sub23 y Máster de Montaña junto con la ya clásica Subida Rocas – O Eirado el pasado domingo día 9 de junio.

Con una distancia de aproximadamente 13 km se daría la salida a las 11:00 horas delante de la Casa do Concello de Esgos.

Saturnino Gonzalez ocuparía la  3º plaza  en la categoría absoluta y sería primero en su categoría M -55 empleando un tiempo de  1:04:35. El siguiente representante del club sería Feliciano Garcia en la categoría Máster 35 que ocuparía idéntica posición. Por último el tercer representante sería Jose Luis Novoa en la categoría Máster 45 siendo también tercer clasificado.

Resultados

XII Subida Rocas o Eirado

Conjuntamente  se disputó la XII Subida Rocas o Eirado por el mismo trazado y utilizando los tiempos registrados en el campeonato.

Los resultados serían:

Saturnino Gonzalez  sería 4º, Feliciano Garcia sería 23º y Jose Luis Novoa 96º.

Resultados

 

 

Calendario de Competiciones

AEC v1.0.4

Próximos eventos

  • 19 junio 2019CAMPEONATO DE ESPAÑAFEDDI 2019SELECCIONES AUTONÓMICAS
  • 22 junio 2019LXV CAMPIONATO DE GALICIA Sub 20
  • 22 junio 2019Campeonato España Sub-18 y de Clubes 4x100
  • 22 junio 20194ª Xornada XXXVI Copa Deputacion Atletismo en Pista
  • 22 junio 2019Campionato de Galicia Sub14 en Pista ao Aire Libre
  • 22 junio 2019CAMPIONATO DE GALICIA Sub 20-sub23
  • 23 junio 2019II Xogos Europeos
  • 23 junio 2019III Ourense Milla Solidaria
AEC v1.0.4

Medallero Autonómico 2018-19

 
 
Máster
14
6
3
23
SN
-
-
-
-
Sub-23
-
1
2
3
Sub-20
-
-
3
3
Sub-18
2
7
4
13
Sub-16
12
2
13
27
Sub-14
1
3
2
6
Sub-12
3
1
7
11
Sub-10
8
1
1
10
FEDDI
-
-
-
-
40
21
35
96


MEDALLISTAS 2017/2018

MEDALLISTAS 2016/2017

MEDALLISTAS 2015/2016

MEDALLISTAS 2014/2015

MEDALLISTAS 2013/2014

Medallero Nacional 2018-19

 
 
Máster
6
3
2
11
SN
-
-
-
-
Sub-23
-
-
-
-
Sub-20
-
-
-
-
Sub-18
-
-
-
-
Sub-16
-
-
-
-
Feddi.
-
-
-
-
6
3
2
11


MEDALLISTAS 2016/2017

MEDALLISTAS 2016/2017

MEDALLISTAS 2015/2016

MEDALLISTAS 2014/2015

MEDALLISTAS 2013/2014