Escuela Ourense Atletismo
CONTACTO
Av. Pardo de Cela, nº 2
(Módulo Cubierto Atletismo)
32003 - Ourense
Horario de atención:
Lunes a viernes, 18:00 a 21:00
CONTACTO CLUB
CONTACTO ESCUELA
El Tiempo

Patrocinadores
Colaboradores
Estadísticas




Redes Sociales

Noticias

Por delegación de la RFEA, la Federación de Atletismo de la Comunidad Valenciana, organizará el LXVIII Campeonato de España Sub18 los días 22 y 23 de junio en Castellón.

Cada atleta sólo podrá inscribirse en un máximo de 2 pruebas incluido el relevo. En el caso de participar en dos carreras, sólo podrá realizarse una de más de 200m. Los/as atletas de pruebas combinadas sólo podrán participar en ellas.

Acudiran a este campeonato Rita Vázquez González en los 5000mts marcha, Antía Castro en los 800 mts ya en el medio fondo estará Said Abdoun en los 1.500mts  y en las prueba de velocidad 100 y 200 mts acudirá Pablo Álvarez.

Buena fortuna a tod@s.

 

Reglamento Inscritos

 

F.E.D.D.I.  Federación Española de Deportes para Personas con Discapacidad Intelectual, organizá en el Estadio Municipal de Atletismo de Bahía Sur los días 20, 21 y 22 de Junio Campeonato de España FEDDI 2019 Selecciones Autonómicas.

Para que se celebre una prueba del Campeonato será obligatorio contar con la inscripción de un mínimo de 3 atletas. Los equipos estarán compuestos por 7 atletas masculinos y 7 atletas femeninas como máximo.   

  • Cada atleta podrá participar en 3 pruebas y los relevos.
  • Cada Federación podrá inscribir: 3 atletas por prueba como máximo.

 

Reglamento

 

O Club Deportivo Aurum, coa colaboración do Consello Municipal de Deportes do Concello de Ourense e coa autorización da Federación Galega de Atletismo, organiza en Ourense a IIIª Milla Solidaria 2019.

É unha carreira pedestre de carácter popular e solidario, o recadado en concepto de inscricións será doado integramente á “Cruz Vermella Ourense”.  Desenvolverase na rúa do Paseo de Ourense, no tramo comprendido entre a rúa Concordia e o Parque de San Lázaro, nun circuíto homologado pola RFEA no que 4 voltas completarán a distancia dunha milla, 1.609,35 m. O número de voltas e distancia a percorrer adaptaranse segundo a categoría. 

As inscricións estarán abertas do 7 de xuño ata o 19 de xuño de 2019 ás 20:30 h.

Inscripcións

 

A derradeira xornada que completa a XXXVIª Copa Deputación de Atletismo en Pista será o sábado 22 de xuño nas Pistas do Campus Universitario As Lagoas – Ourense

Esta 4ª xornada desputarase en horario de mañá e contara con probas para tódalas categorías.

As inscricións faranse na Extranet R.F.E.A. ata as 23’59 horas do luns día 15 de xuño.

Horario Inscritos

 

Comunicacion do Servizo de Deportes da Xunta de Galicia en relación ao uso da pista “Josefina Salgado” do complexo polideportivo de Monterrei.

Durante os meses de Xuño, Xullo e Agosto o Club Rugbi Keltia acudirá os xoves de ditos meses a realizar adestramentos no campo do Complexo Deportivo de Monterrei en horario de 19,00 a 21,45 h.

O club de atletismo Lucus Caixa Rural Galega organiza o I Trofeo Lucus Caixa Rural Galega –D’MANAN, o domingo 23 de xuño, no Estadio Gregorio Pérez Rivera en Lugo, en xornada de mañá.

A participación no Trofeo será por rigorosa invitación da organización, unha vez coñecida a preinscrición.  Este trámite farane a través do sistema online da web da RFEA  ata as 23:59 horas do mércores 19 de xuño.

Reglamento Inscritos

 

 

A F.G.A organiza o Campionato de Galicia Sub14 de pista aire libre que terá lugar no Estadio Gregorio Pérez Rivera de Lugo o sábado 22 de xuño, en xornada de mañá.

Sistema de competición.

• Clasificaranse as 16 mellores marcas da actual tempada dos/as atletas inscritos/as. Tódolos/as atletas deberán ter acreditada unha marca oficial na proba na que se inscriben, debendo reflectila na inscrición (non se admitirá ningún atleta sen marca).

• Cada atleta poderá participar nun máximo de 2 probas do programa e categoría. No caso de ser carreiras, soamente unha poderá superar os 250m.

• O relevo non conta coma proba.

Horario Inscritos Homes Inscritos Mulleres

 

 

Por delegación del CSD y la RFEA, la Federación Madrileña de Atletismo organizará el Campeonato de España Sub 16 por Federaciones los días 15 y 16 de junio en Madrid (Polideportivo Moratalaz).

Paralelamente al Cto de España Escolar de Pista por Selecciones Autonómicas, el Consejo Superior de Deportes, la Real Federación Española de Atletismo y la Federación Española de Deportes para Personas con Discapacidad Intelectual organizan el Campeonato de España Escolar FEDDI de Pista por Selecciones Autonómicas.

Nuestro club estará representando por los siguientes atletas :

Anxela Seoane Rodríguez y Joé Benito Rodríguez Fernández en la prueba de los 600 mts.

Álvaro Díaz Barreiro en la prueba del Salto de Longitud y Carmen de la Fuente González en la prueba de los relevos.

 

Reglamento

 

A Agrupación Viguesa de Atletismo, co patrocinio da Concelleria do Concello de Vigo, organiza a “III Xornada do IV Circuito Concello de Vigo de ATletismo en Pista- Series Municipais”, a celebrar nas pistas de Balaidos, o 15 de Xunio, baixo o control técnico do Comité Galego de Xuices da Federación Galega deAtletismo.

As inscripcions realizaranse a través do sistema on-line na web da RFEA  ata as 20:00 horas do xoves 13 de Xunio.

Serán probas en horario de tarde para as categorías sub16 en diante.

Horario Inscritos

 

 

Calendario de Competiciones
AEC v1.0.4
Próximos eventos
  • 25 agosto 2019XI Campionato de Galicia de 1 Km. en Ruta
  • 31 agosto 2019XCIX Campionato de España Absoluto
  • 8 septiembre 2019IXº Circuito CorrendoXOU – Carreira da Universidade
  • 15 septiembre 2019XXXIII Milla Urbana Festas do Cristo
  • 29 septiembre 2019IXº Circuito CorrendoXOU – Carreira A Ponte
  • 5 octubre 2019Campeonato de Clubs Sub16
  • 20 octubre 2019IXº Circuito CorrendoXOU – Carreira de A Carballeira
  • 3 noviembre 201910km Concello de Monterrei
AEC v1.0.4
Medallero Autonómico 2018-19
 
 
Máster
20
12
5
37
SN
-
-
-
-
Sub-23
1
2
2
5
Sub-20
-
-
3
3
Sub-18
2
7
5
14
Sub-16
12
3
14
29
Sub-14
3
8
4
15
Sub-12
3
1
7
11
Sub-10
8
1
1
10
FEDDI
-
-
-
-
49
34
41
124


MEDALLISTAS 2017/2018

MEDALLISTAS 2016/2017

MEDALLISTAS 2015/2016

MEDALLISTAS 2014/2015

MEDALLISTAS 2013/2014

Medallero Nacional 2018-19
 
 
Máster
9
4
2
15
SN
-
-
-
-
Sub-23
-
-
-
-
Sub-20
-
-
-
-
Sub-18
-
-
-
-
Sub-16
-
1
-
1
Feddi.
-
-
-
-
9
5
2
16


MEDALLISTAS 2016/2017

MEDALLISTAS 2016/2017

MEDALLISTAS 2015/2016

MEDALLISTAS 2014/2015

MEDALLISTAS 2013/2014