Escuela Ourense Atletismo
CONTACTO
Av. Pardo de Cela, nº 2
(Módulo Cubierto Atletismo)
32003 - Ourense
Horario de atención:
Lunes a viernes, 18:00 a 21:00
CONTACTO CLUB
CONTACTO ESCUELA
El Tiempo

Patrocinadores
Colaboradores
Estadísticas




Redes Sociales

clubourense

Paulino Macias, participaría en los Master-European Athletics Championship el pasado domingo en Venecia en la categoría M45 en los 10km Ruta quedando en cuarta posición.

 

Resultados

Estaría acompañado en esta competición por la veterana Emilia Mesa W65, quien lograba la tercera posición en la prueba de la Jabalina con 26.24 mts, en la prueba de Peso sería 6ª con una distancia de 8.25 mts y en el Disco 10ª con 19.93 mts.

Resultados atletas Gallegos

Dos fotos de la competición una con otros participantes de la selección española y otra con Simon Baines (UK) el vigente Campeón de Europa en su categoría.

 

 

Desde aquí dejamos constancia de sus resultados. Felicidades

 

É un programa de carreiras organizadas pola Federación Galega de Atletismo e patrocinadas polo Concello de Santiago de Compostela a través do seu departamento de deportes. Esta VIII edición constará de 4 probas que se disputarán nos meses de setembro, outubro, novembro e decembro.

Nas probas terán cabida atletas de case tódalas idades (de sub 10 (benxamíns)a máster (veteranos))con distancias adaptadas a cada categoría que participen nas carreiras das que consta este circuíto, o cal integrará un aliciente de motivación como é a competición.

A participación poderá ser individual ou formando parte de equipos, tanto federados como populares. Os escolares poderán a maiores formar grupos por centros escolares.

Reglamento  Inscirpcions

 

Despúes del parón veraniego el circuito de carreras populares ‘Correndo por Ourense’  retoma este domingo la actividad con la primera de las dos pruebas que se disputarán durante el mes de septiembre.

Los primeros en participar fueron los más pequeños a las once de la mañana, seguidamente a las once y cuarto fue el turno de los infantiles y los cadetes, para completar a las once y media el turno del resto de categorías.

Recordar que ya estan abiertas las inscripciones para las dos últimas pruebas del circuito, la carrera de A Ponte, el 29 de este mes, y la de A Carballeira, el 20 de octubre.

Resultados de nuestros atletas:

Sub10/sub12:

FERNANDO TRAPOTE RIVAS M-2 SUB12M-2 00:03:36
IRIA SOLERA MOVILLA F-2 SUB12F-2 00:03:38
VÍKTOR LEMOS CURRÁS M-6 SUB12M-4 00:03:59
LARA VAZQUEZ GONZÁLEZ F-6 SUB12F-6 00:04:09
DAVID GARCIA FERNANDEZ M-11 SUB10M-4 00:04:13
SHEILA VARELA SALGADO F-7 SUB10F-1 00:04:18
CANDELA LOPEZ BURDEOS F-9 SUB12F-8 00:04:29
CARLA NIETO DURAN F-10 SUB10F-2 00:04:29
MARTA QUIROGA POUSA F-11 SUB12F-9 00:04:31
ZAIRA RODRÍGUEZ FIDALGO F-13 SUB12F-11 00:04:40
XIANA ORTEGA LIMIA F-14 SUB10F-3 00:04:41
MIGUEL BLANCO GARCÍA M-27 SUB10M-15 00:05:56

Resultados

Sub 14/sub16

MIGUEL CARBAJALES CASTRO M-2 SUB14M-1 00:14:39
JAVIER MALINGRE SÁNCHEZ M-4 SUB14M-3 00:16:00

Resultados

Resto Categorías:

SATURNINO GONZALEZ NOVOA M-2 MCM-1 00:22:10
ELISEO FABELLO CID M-36 MAM-16 00:26:03
GERMAN QUIROGA ALVAREZ M-78 MBM-20 00:28:06
JOSE LUIS NOVOA CID M-88 MBM-21 00:29:03
JOSÉ LUÍS REY FERNÁNDEZ M-101 MDM-1 00:29:41
INES VALENTIN CIMA F-11 SUB23F-1 00:30:45
DANIEL VALENTIN INUNCIAGA M-120 MBM-32 00:30:46
RITA VAZQUEZ GONZÁLEZ F-21 SUB18F-1 00:34:39
CRISTINA GARCIA COLOMO F-23 MCF-2 00:35:05

Resultados

O Concello de O Barco de Valdeorras, coa colaboración do club Adas-Proinor de O Barco, a Federación Galega de Atletismo e a Delegación da F.G.A en Valdeorras, organizan a XXXIIIª Milla Urbana Festas do Cristo 2019.

O vindeiro día 15 de setembro a partir das 18:00 h. no circuíto do Paseo del Malecón de O Barco. Serán de categoría nacional as probas Absolutas Masculina e Femenina, as cales serán por rigurosa invitación da organización.

As inscricións para as carreiras se realizarán a través a web de( http://www.carreirasgalegas.com/).

As inscricións dos neno-as menores de oito anos, Sub10,Sub12,Sub14 e Sub16, faranse ata 45 minutos antes do comezo das probas, na propia secretaría da proba.

As inscricións deberán estar no poder da organización antes do día 12 de Setembro, sendo as INSCRICIÓNS GRATIS.

Reglamento  Inscripciones

O sábado 14 de setembro celebrarase a IIIª edición da clásica “Toldos Gómez” 2019, carreira popular que organizarán conxuntamente a empresa “Toldos Gómez”, o Concello de Arzúa e a Federación Galega de Atletismo. 
As probas estarán baixo o control técnico do Comité Galego de Xuíces da Federación Galega de Atletismo.
Lugar de saída e meta das probas:
As probas terán a súa saída e meta na “Praza de Galiza” na localidade de Arzúa. Ubicación da mesma:  (Aquí). 
Inscricións: O prazo de inscrición abrirase o venres 19 de xullo e pecharase o mércores 11 de setembro ás 23:59 horas.
 

La XX edición de la Milla Urbana de Sanxenxo, se celebró este domingo a partir de las 12.00 horas en el Paseo de Silgar.

Los participantes se agruparon en diferentes categorías en función de su año de nacimiento y la distancia a recorrer que iba desde los 400 metros los atletas más pequeños, los prebenjamines y benjamines, pasando por los 800 metros, cadetes, infantiles y alevines, hasta los 1.609 metros de los senior, veteranos, promesas, junior y juveniles.

En esta edición dos serían las integrantes del club que participaron concretamente Susana Padrón sub12 tercera y Carolina Santos sub16 quien además lograba subirse a lo más alto de podium.

La reciente campeona gallega de 1 Km en Ruta vuelve poco a poco a coger confianza en sí misma y continua demostrando el excelente estado de forma en el que se encuentra.

6 479 CAROL SANTOS VILLALON F-1 CDF-1 00:02:34
4 404 SUSANA PADRÓN MORALES F-3 AVF-3 00:02:51

 

Resultados

O CMD organiza coa colaboración do Colexio Divino Maestro, o Club Esprintes Ourense, a Delegación Ourensana de Atletismo, o Club Ourense, o Club Deportivo Aurum e a Asociación de Veciños Carlasca, o VII Circuíto de Carreiras Populares de Ourense “Correndo X Ourense” en diferentes localizacións do Concello de Ourense.

Estas probas pertencen ó calendario da Federación Galega de Atletismo e estará controlada polo Comité Galego de Xuíces e Cronometradores da FGA (Delegación de Ourense).
É preciso participar en 5 carreiras para entrar na clasificación xeral ou, en caso de participar en todas, desestimarase o peor resultado.

O prazo para inscribirse  remata o mércores anterior a cada carreira.

Horarios

  • 11,00h: Pitufos
  • 11,05h: Benxamín, Alevín
  • 11,15h: Infantil e Cadete
  • 11,30h: Xuvenil, Júnior, Promesa, Senior e Máster

O domingo 25 de agosto terá lugar o XI Campionato de Galicia de 1 km en ruta das categorías Sub 10/12/14/16.

O campionato terá lugar nun circuíto homologado pola Real Federación Española de Atletismo en Guntín. O evento estará organizado pola Federación Galega de Atletismo e o Concello de Guntín.

As inscricións realizaranse a través do sistema online na web da RFEA ata as 20:00 horas do martes 20 de agosto.

Reglamento  Inscritos  Inscritos Milla

 

Calendario de Competiciones
AEC v1.0.4
Próximos eventos
  • 29 septiembre 201915K DEL ATLÁNTICO BANCO MEDIOLANUM 2019
  • 29 septiembre 2019IXº Circuito CorrendoXOU – Carreira A Ponte
  • 5 octubre 2019Campeonato de Clubs Sub16
  • 20 octubre 2019IXº Circuito CorrendoXOU – Carreira de A Carballeira
  • 3 noviembre 201910km Concello de Monterrei
  • 10 noviembre 2019XVI Cross de Atapuerca
  • 17 noviembre 2019Carreira Popular Pedrestre do San Martiño
  • 24 noviembre 2019Cross Ponte Romana Lugo
AEC v1.0.4
Medallero Autonómico 2018-19
 
 
Máster
20
12
5
37
SN
-
-
-
-
Sub-23
1
2
2
5
Sub-20
-
-
3
3
Sub-18
2
7
5
14
Sub-16
12
3
14
29
Sub-14
3
8
4
15
Sub-12
3
1
7
11
Sub-10
8
1
1
10
FEDDI
-
-
-
-
49
34
41
124


MEDALLISTAS 2017/2018

MEDALLISTAS 2016/2017

MEDALLISTAS 2015/2016

MEDALLISTAS 2014/2015

MEDALLISTAS 2013/2014

Medallero Nacional 2018-19
 
 
Máster
9
4
2
15
SN
-
-
-
-
Sub-23
-
-
-
-
Sub-20
-
-
-
-
Sub-18
-
-
-
-
Sub-16
-
1
-
1
Feddi.
-
-
-
-
9
5
2
16


MEDALLISTAS 2016/2017

MEDALLISTAS 2016/2017

MEDALLISTAS 2015/2016

MEDALLISTAS 2014/2015

MEDALLISTAS 2013/2014